TOP 10 – Najczęściej fotografowane miejsca w Nowej Zelandii

Ciekawi jesteśmy jak kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu oceniano popularność miejsc turystycznych? Przez liczbę sprzedanych miejsc noclegowych? Liczbę sprzedanych bochenków chleba? Litry wypitego mleka lub kawy? Odpowiedzi na to pytanie nie znamy, jednak wiemy, że w czasach internetu i telefonów komórkowych popularność najłatwiej zmierzyć liczbą zdjęć pojawiających się na instagramie. Które zatem miejsca w Nowej Zelandii są najczęściej fotografowane?

Oto TOP 10:

10. Jezioro Pukaki

O tym, że Pukaki jest przepiękne pisaliśmy już tutaj.

9. Jezioro Wakatipu

Nad jeziorem Wakatipu położone jest przepiękne miasto Queenstown. Więcej znajdziecie tutaj.

8. Plaża Takapuna

Źródło: https://www.newzealand.com/sg/feature/auckland-to-christchurch-itinerary/

Takapuna to jedna z głównych plaż w Auckland. Jest naprawdę urocza i zwykle mniej zatłoczona niż inna popularna plaża Mission Bay.

7. Tongariro Alpine Crossing

Tongariro Alpine Crossing to najbardziej popularny jednodniowy szlak pieszy w Nowej Zelandii. Jeśli macie kilka dni dodatkowych to zamiast Alpine Crossing, warto się przejść przez Tongariro Norther Circuit, który jest zdecydowanie mniej zatłoczony i pozwala spojrzeć na Tongariro z drugiej strony. Sprawdźcie tutaj.

6. Jezioro Wanaka

Wanaka to nasze ulubione miejsce w Nowej Zelandii, szczególnie polecamy okoliczny szlak na Roys Peak.

5. Mount Cook

Źródło: http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/places-to-go/canterbury/places/aoraki-mount-cook-national-park/

Do Mt Cook jeszcze nie dotarliśmy. I w sumie wstydzimy się tego, bo w końcu jest to najwyższy szczyt w kraju. Ale zaraz po najbliższych świętach wskakujemy w samolot i jedziemy właśnie w tamtejsze okolice.

4. Mount Manganui

Mt Manganui to urocze miasteczko na wschodnim wybrzeżu wyspy północnej. Aga i Olo z bloga Sto Historii mieszkali tam przez kilka miesięcy i byli zachwyceni. Sprawdźcie tutaj u nich na blogu.

3. Jezioro Tekapo

Chyba nasze nr 2, zaraz za Wanaką. Zarówno zimą jak i latem jest przepiękne, o czym pisaliśmy tu.

2. Hobbiton

Tego miejsca chyba nie trzeba przestawiać, tutaj opisywaliśmy nasze wrażenia.

1. Milford Sounds

Milford Sounds tak bardzo nam się podobało, że pisaliśmy o nim tu i tu, a tutaj jest nawet nasz film z wyprawy w te nowozelandzkie fiordy.

A jeśli sami macie konto na Instagramie to zapraszamy Was do obserwowania naszych profili, na których co chwilę pojawiają się zdjęcia z naszych nowozelandzkich podróży: konto Danki, konto Kuby. A tutaj pisaliśmy jeszcze o innych kontach, które warto obserwować.

You Might Also Like