Jak rezerwować nocleg w Nowej Zelandii?

Jeśli zastanawiacie się jak zarezerwować nocleg w Nowej Zelandii, to odpowiedź jest prosta: jak najszybciej! Nie, to nie są żarty! Z roku na rok przybywa turystów odwiedzających kraj Hobbitów i coraz trudniej jest znaleźć miejsce w rozsądnych cenach. I tak na przykład w październiku ciężko już było na tani nocleg w okolicach Wanaki lub na półwyspie Coromandel na luty/marzec – tak, szukaliśmy noclegu z prawie półrocznym wyprzedzeniem!

Jakie zatem mamy opcje zakwaterowania i gdzie ich szukać?

Holiday parks oraz pola namiotowe

Holiday Parks oraz pola namiotowe to sprawdzony sposób na tani nocleg w Nowej Zelandii. Szukajcie tych opcji w aplikacji Camper Mate oraz na stronach Department of Conservation (DOC). Najczęściej pola namiotowe są płatne, jednak znajdą się również darmowe przypadki. Holiday parki mają do dyspozycji kuchnię, łazienkę i często są pięknie położone. Proste pola namiotowe DOC-u to zwykle niższy standard (ale też niższe ceny), ale też bliżej natury i dalej od utartego turystycznego szlaku.

Chatki DOC

Na najważniejszych szlakach trzeba zadbać o rezerwację miejsca w chatce lub pod namiotem. Na trasach mniej uczęszcanych nie powinno być to problemem, jednak na najpopularniejszych szlakach (np. tzw. great walks) miejsca kończą się w ciągu kilku dni od momentu uruchomienia rezerwacja na dany sezon.  Miejsca można rezerwować tutaj.

Hostele

Hosteli w Nowej Zelandii nie brakuje. Oczywiście standardy i ceny różnią się znacząco, także każdy znajdzie coś dla siebie. My hosteli zwykle szukamy na Hostel World oraz na BBH.

AirBnB

Serwis AirBnB działa bardzo prężnie w kraju Kiwusów i sami często z niego korzystamy. Dostępna jest też lokalna wersja o nazwie Bach Care, jednak my mamy z nimi kiepskie doświadczenia (nic wielkiego, ale wystarczyło, abyśmy więcej z ich usług nie korzystali).

Farmy

My z tej opcji jeszcze nie korzystaliśmy, ale brzmi ciekawie. Sprawdźcie tutaj, jeśli interesuje Was nocleg na nowozelandzkiej farmie pośrodku niczego 😀

Hotele

Nowa Zelandia to oczywiście również hotele od najskromniejszych po luksusowe, do których dolecieć można tylko helikopterem.

Kamper

Kamper to popularne rozwiązanie w NZ. My sami jeszcze nie korzystaliśmy, ale wiemy, że również w tym przypadku aplikacja Camper Mate się przyda.

Jak widzicie opcji akomodacji w Nowej Zelandii jest wiele (a i tak wszystkich nie wymieniliśmy)! Gdy już wybierzecie styl, który Wam odpowiada śpieszcie się z rezerwacją, bo z każdą godziną w sezonie miejsc ubywa.

You Might Also Like