9 najpiękniejszych jezior Nowej Zelandii

Gdy myślisz o Nowej Zelandii to zapewne pierwsze co przychodzi Ci do głowy to albo majestatyczne góry, wyjęte prosto z Władcy Pierścieni albo puste plaże z przepięknymi klifami czekające tylko na Ciebie. Jednak Nowa Zelandia ma jeszcze jeden skarb, a są nim wyjątkowe jeziora rozsiane po obu wyspach. Jeziora przepełnione krystalicznie czystą wodą, często ukryte w lasach i porywające swoim urokiem.

Zapraszamy na nasz subiektywny przewodnik po najpiękniejszych jeziorach Nowej Zelandii ?

Taupo

Nie można zacząć inaczej niż od największego nowozelandzkiego jeziora, czyli jeziora Taupo. Taupo położone jest mniej więcej w środkowej części północnej wyspy, w okolicy gór/wulkanów parku Tongariro. Taupo to raj dla wędkarzy (woda roi się od pstrągów), triathlonistów (to tu odbywają się zawody Ironmana), cyklistów (sławny wyścig dookoła jeziora ma trasę długości 160 kilometrów) i fanów sportów zimowych (w pobliskich górach można śmiało jeździć na nartach zimą).

Wanaka

To chyba nasze ulubione jezioro, przepięknie położone, oddalone od głównych miejscowości turystycznych, otoczone fantastycznymi górami parku narodowego Mount Aspiring. O szlaku Roys Peak, który pozwala spojrzeć na jezioro Wanaka z góry pisaliśmy tutaj.

Wakatipu

Wakatipu to jezioro jakby wyjęte z pocztówki, śmiało mogłoby konkurować z Wanaką, jednak dla nas jest ono ciut zbyt turystyczne. To właśnie nas jeziorem Wakatipu znajduje się Queenstown, mekka fanów sportów ekstremalnych, zimowa stolica Nowej Zelandii i baza wypadowa fanów Władcy Pierścieni. Na szczęście wokół jeziora ciągle można znaleźć sporo ukrytych miejsc z dala od tłumów.

Waikaremoana

To bez wątpienia najpiękniejsze jezioro wyspy północnej. Przepięknie położone w środku lasu deszczowego i oddalone od cywilizacji. To wokół tego jeziora prowadzi przecudna trasa, która zachwyci każdego piechura.

Te Anau

Te Anau, jezioro wyjęte jakby z dreszczowca, przepełnione mgłą oraz otoczone górami. To drugie co do powierzchni jezioro Nowej Zelandii i to stąd prowadzą trasy do przepięknego regionu fiordów Milford Sounds.

Pukaki

Jezioro jak żadne inne w Nowej Zelandii, swoją wyjątkowość zawdzięcza mleczno-niebieksiemu kolorowi wody (woda do jeziora spływa prosto z gór i lodowców i przepełniona jest minerałami, które nadają jej ten bajeczny kolor). To z brzegu jeziora Pukaki można obserwować najwyższą górę w kraju, Mount Cook.

Tekapo

Tekapo to kolejne jezioro na wyspie południowej, otoczone majestatycznymi górami parku narodowego Mount Cook. To tutaj znajdziecie najbardziej rozgwieżdżone niebo w Nowej Zelandii oraz najbardziej fotogeniczny kościół w kraju.

Blue Lake

Tego jeziora jeszcze nie udało nam się odwiedzić, ale musiało znaleźć się na tej liście, jako najczystsze jezioro świata! Ponoć woda w tym jeziorze jest przejrzysta na ponad 80 metrów! Dlaczego nas tam jeszcze nie było? Ano, aby tam dotrzeć to trzeba przygotować się na dobre kilka dni spaceru, nic dziwi więc, że jezioro odwiedza około 70 turystów rocznie!

A jakie jest Wasze ulubione jezioro w Nowej Zelandii? Napiszcie koniecznie, czekamy na inspiracje od Was! ?

You Might Also Like