11 miejsc, które musisz zobaczyć w Nowej Zelandii

Nie da się ukryć, że Nowa Zelandia przepełniona jest pięknymi miejscami, od piaszczystych plaż, przez lasy deszczowe, aż po malownicze góry. Dlatego też, turysta planujący spędzić w kraju Maorysów jedynie kilka tygodni musi odpowiedzieć sobie na pytanie: które nowozelandzkie miejsca trzeba zobaczyć? Spieszymy z pomocą! Poniżej znajdziecie nasz subiektywny przewodnik po 11 miejscach Nowej Zelandii, które każdy musi zobaczyć!

Wyspa Północna:

Rotorua – to miasto przywita Was zapachem zepsutego jajka, ale jeśli wytrzymacie tę jedną niedogodność to zostaniecie wynagrodzeni wulkanicznymi cudami natury! Dodatkowo, w regionie Rotorua mieszka sporo Maorysów, więc w łatwy sposób można zapoznać się tam z kulturą rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. Więcej o Rotorurze przeczytacie tutaj i tutaj.

Hobbiton – to miejsce na każdego fana serii filmów o Hobbitach, Krasnoludach i Elfach. Tutaj prezentowaliśmy naszą relację z tego miejsca.

Tongariro – góry, wulkany, przepiękne kolory i ogromne przestrzeni. Jeśli macie kilka dni to polecamy trasę Tongariro Northern Circuit (nasza relacja wideo z 3 dni wędrówki jest tutaj, a zdjęcia znajdziecie tutaj), jeśli macie tylko jeden dzień to wybierzcie krótsze, lecz bardziej popularne, Tongariro Alpine Crossing.

Coromandel – idealne miejsca dla wszystkich plażowiczów! Szczególnie polecamy spacer na przepiękne Cathedral Cove oraz do New Chums Beach. Nasze ulubione miejsca opisaliśmy tutaj.

Cape Reigna – czyli sam czubek Nowej Zelandii.  To tutaj zderzają się ze sobą Pacyfik z Morzem Tasmana. A zaraz obok jest prawie 90-kilometrowa plaża, po której można przejechać samochodem. Zajrzyjcie tutaj.

Mount Eden – wulkan w samym centrum największego miasta Nowej Zelandii. To tu zobaczycie jak malowniczo położone jest Auckland. Jeśli zastanawiacie się co jeszcze można robić w Auckland, to tutaj jest lista 21 pomysłów.

Wyspa Południowa:

Milford Sounds – królestwo nowozelandzkich fiordów, miejsce po prostu magiczne! Tak bardzo się tam nam podobało, że opisaliśmy to w tym poście i tym poście, a nawet nakręciliśmy ten film.

Abel Tasman Coastal Walk – ocean, las, foki, kajaki i plaże – idealnie! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj, tutaj oraz tutaj.

Marlborough – miejsce, którego nie może odpuścić żaden miłośnik wina!

Queenstown – och! ach! i wow! Czy coś jeszcze musimy pisać? Zresztą o naszych zachwytach pisaliśmy już tutaj, a nawet nakręciliśmy o tym ten film oraz ten film.

Wanaka – to chyba nasze ulubione miejsce w Nowej Zelandii. Oddalone od zgiełku Queenstown, z przepięknym jeziorem i wspaniałymi górami.

A jeśli szukacie gotowego planu na spędzenie 3 tygodnie w Nowej Zelandii to zapraszamy do tego posta.

Coś istotnego ominęliśmy? Dajcie znać w komentarzach!

You Might Also Like