10 słynnych filmów kręconych w Nowej Zelandii

Spora część osób dowiedziała się o istnieniu Nowej Zelandii i jej pięknie dopiero po premierze filmów z serii Władca Pierścieni, które to były kręcone w kraju ptaków kiwi. Okazuje się jednak, że urokliwa sceneria Nowej Zelandii była tłem również dla innych wybitnych filmów. Jakich? Oto lista 10 słynnych filmów kręconych w Nowej Zelandii:

1. Władca Pierścieni

Nie da się pominąć filmu, którego prawie każda scena wychwala nowozelandzkie krajobrazy. I nieważne, czy będziecie odwiedzać wulkany Tongariro, przepełnione zieloną trawą wzgórza Hobbitonu, czy wspaniałe góry w Centralnym Otago, wszędzie tam przeniesiecie się w świat Hobbitów, Krasnali i Elfów.

Oczywiście w Nowej Zelandii kręcono też wszystkie części Hobbita. Oto co ekipa filmowa mówiła o krajobrazach Nowej Zelandii:

2. Opowieści z Narnii

Większość obu filmów o Narnii była kręcona właśnie w Nowej Zelandii. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem jest Cathedral Cove na półwyspie Coromandel (tak, tam faktycznie jest tak pięknie!).

3. Fortepian

Kto nie pamięta przepięknej sceny kręconej na plaży z filmu Fortepian? Okazuje się, że ta plaża znajduje się 30 minut drogi samochodem na zachód od Auckland.

4. Ostatni Samuraj

O tym filmie pisaliśmy już przy okazji wędrówki na górę Taranaki. Dość to śmieszne, że Nowe Zelandia została wybrane na miejsce kręcenia filmu o samurajach 🙂

5. Wiosła w dłoń

Wiosła w dłoń to komedia, która jest jedną wielką pochwałą piękna północnej wyspy. Znajdziemy tam ujęcia z Taupo, Rotoruy, Wanganui, Waikato oraz Wellington.

6. Jeździec wielorybów

Jeździec wielorybów to piękna opowieść o Maori, wielorybach i rodzinnej miłości. A wszystko to wśród pięknych nowozelandzkich widoków.

7. X-Men Origins Wolverine

Coś dla fanów komiksów oraz widoków Centralnego Otago, czyli X-Men Origins Wolverine.

8. Prawdziwa Historia

Anthony Hopkins z Nowej Zelandii, czyli Prawdziwa Historia.

9. Boy

Lata 80-te, w Waihau Bay mieszka 11-letni chłopiec razem z dziadkami, kozami i młodszym bratem, który myśli, że posiada magiczną moc. To wspaniała opowieść o dorastaniu. Czegoś więcej trzeba, aby Was zachęcić? 🙂

10. Granice wytrzymałości

Granice wytrzymałości to film dla fanów wysokich gór, śniegu i Izebeli Scorupco oraz dla tych którzy chcą poznać nowozelandzkie Alpy, z górą Cooke’a na czele.

P.S. Ktoś poznaje w jakim filmie grała góra ze zdjęcia na samej górze tego posta? 🙂

You Might Also Like