Życie w Nowej Zelandii

Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak wygląda nasze życie w Nowej Zelandii, oto kilka historii:

 1. W niektórych miejscach Nowej Zelandii można znaleźć znaki ostrzegające, że przez najbliższe 200 kilometrów nie ma żadnej stacji benzynowej. Tak było na przykład, gdy wracaliśmy z Napier do Auckland. W takich przypadkach lepiej wrócić do miasta i zatankować do pełna 🙂
  car

  Jerry Car Day by Misha Petrick

 2. W Nowej Zelandii sporo osób porusza się na deskorolkach i longboardach. Pamiętam raz, gdy rano szedłem do pracy, to widziałem człowieka, który jechał na deskorolce środkiem głównej ulicy Auckland i ze spokojem miał prędkość około 50km/h. A przy tym wyglądał mniej więcej tak:
  skate

  Kick Push by Markus Magnusson

 3. Jak mogliście wywnioskować z naszych wpisów, to sporo biegamy. Przede mną zawody IM70.3, Danka już zapisała się na maraton w maju, a nasz przyjaciel chce nam namówić na półmaraton w kwietniu. A ponieważ słońce tutaj potrafi mocno grzać, więc czasami trzeba biegać bez koszulki. W takiej sytuacji wyglądamy mniej więcej tak:
  run

  The Sporty Slob by Tony Babel

 4. Oprócz biegania, ćwiczymy nasze ciała na nowe sposoby. Na przykład tak wygląda Kuba, gdy surfuje:
  surf

  Surf’s up, dude by MUTI

 5. Jednym z głównych sposobów Nowozelandczyków na rozrywkę są imprezy, na które trzeba przyjść w przebraniu. Na przykład na jedną z zimowych imprez trzeba się było przebrać za coś związanego ze swoim krajem. Razem z Danką przebraliśmy się za polską flagę – biało-czerwone ubranie na coś się przydało. W związku z tym zamiłowaniem do przebrań, impreza w Nowej Zelandii wygląda mniej więcej tak:
  party

  Wizard Clap by Markus Magnusson

   

 6. Sukcesy filmów z serii Władca Pierścieni i Hobbit przyspożyło Nowej Zelandii sporego zainteresowania wśród turystów. Dlatego też już nikogo nie dziwią takie widoki na każdym kroku (szczególnie w wykonaniu Azjatów wszelkiej maści):
  selfie

  Travel Selfie by Seth Eckert</>

 7. A jak my się odnajdujemy w Nowej Zelandii? Jesteśmy szczęśliwi, radośni i wyglądamy mniej więcej tak:
  happy

  Happy dude by Fabio Basile

You Might Also Like