Plażing

Skoro u nas lato to nie mogło zabraknąć plażowania! Na razie mieliśmy okazję sprawdzić trzy plaże*, dwie w Auckland i jedną w okolicach Napier. Pierwsza plaża, na którą udaliśmy się od razu w drugi dzień po lądowaniu w Auckland, to Mission Bay. Żeby tam dotrzeć musieliśmy pokonać pieszo jakieś 10 kilometrów w jedną stronę (jeżdżą tam oczywiście autobusy, ale nam zależało na poznaniu miasta, więc przez pierwsze dni używaliśmy głównie nóg). Na plaży piasek nie tak przyjemny jak nad Bałtykiem (sporo tutaj muszli, które potrafią dać się we znaki), ale i tak było przyjemnie. Woda ciut cieplejsza niż w Polsce i zdecydowanie bardziej słona. No i słońce, które grzeje bardzo mocno – mimo używania filtrów 30-tek już pierwszego dnia byliśmy opaleni (nie wspominając o miejscach nieposmarowanych olejkiem do opalania)

olejek

Druga plaża to Takapuna, która znajduje się w północnej części miasta. Na pieszo w zasadzie nie można się tam dostać, bo trzeba przejechać przez długi most łączący centrum z północą, a most ten jest zamknięty dla ruchu pieszego i rowerowego. Autobusem z centrum to jakieś 15-20 minut, więc tragedii nie ma. Plaża wydawała się ciut większa niż w Mission Bay – szerokość sprawdzona wieczornym biegiem to jakieś 1,2 kilometra. Krótka obserwacja tutejszych plażowiczów pozwoliła stwierdzić, że ich główne zajęcie to zabawa piłką do rugby i kąpanie się w ubraniach (szczególnie Maorysi preferują taki styl).

deska

Trzecia plaża to Waipatik w okolicah Napier, na którą zabrał nas Chris. Nie da się ukryć, że tutaj widok był najlepszy, a piasek podobny do tego bałtyckiego. No i te fale! Zabawa z nimi była na co najmniej godzinę. Danka najlepiej bawiła się w kole ratunkowym, a ja próbowałem swoich sił na desce (jeszcze nie surfingowej, ale takiej krótszej, która pozwała położyć się na brzuchu i dać się ponieść fali).

beach_my

(*) – post ten został napisany miesiąc temu, ale nie mieliśmy wówczas internetu, więc nie mogliśmy go opublikować. Prawda jest taka, że do dzisiaj zwiedziliśmy już z 10 różnych plaż 🙂

beach

You Might Also Like