Devonport – góry z armatami

Devonport to dzielnica Auckland, leząca w północnej części miasta. A jeszcze 40 000 lat temu dzisiejsze Devonport stanowiły 3 wulkaniczne wyspy: Mount Victoria, North Head oraz Mount Cambria. A teraz do Devonport można dopłynąć promem, a poźniej wspiąć się na góry, które kiedyś były wyspami. Trzeba przyznać, że na miejscu jest też bardzo spokojnie i jest to idealne miejsce na ucieczkę od miejskiego zgiełku, relaks na tutejszych plażach, czy kolację w małej kafejce.

Do Devonport wybraliśmy się jeszcze latem, wspinaliśmy się na góry i podziwialiśmy panoramę Auckland z daleka.

auckland_z_daleka-compressor

auckland-compressor

devonport-compressor

Trzeba też wspomnieć, że na Górze Wiktorii znajdowały się ważne elementy obronne Nowej Zelandii. Znajdziemy tam bunkry oraz wielkie działa (a jedno z nich miało nawet mechanizm, który pozwalał mu się chować).

dzialo_chowane-compressor

dzialo-compressor

danka_i_jej_dzialo-compressor

Jak widać humory nam dopisywały, mimo konieczność wspinania się na góry 🙂

kuba_devonport-compressor

A dlaczego teraz, po ponad pół roku, piszemy o tej naszej krótkiej wycieczne do Devonport? Ano dlatego, że dokładnie za tydzień Danka będzie tam startowała w swoich pierwszych nowozelandzkich zawodach biegowych. Przed nią 10 kilometrów biegania po tym półwyspie, w tym wbieganie na góry i skoki przez armaty 😉 Kuba tym radzej będzie robił za kibica i fotoreportera. Czekajcie na relację 🙂

You Might Also Like