Co zobaczyć w Sydney?

W tym roku, kilku z naszych znajomych wybiera się do Nowej Zelandii, zahaczając przy okazji o Sydney. Postanowiliśmy przygotować szczególnie dla Was małą check-listę miejsc, które warto tam zobaczyć:

Centrum:

Opera w Sydney.

To chyba jeden z głównych punktów programu, dla każdego turysty w Sydney. Znajduje się w samym centrum, więc problemów z jej znalezieniem z pewnością mieć nie będziecie. Operę można zwiedzić z przewodnikiem, jednak jeśli macie wolny wieczór, możecie tak jak my sprawdzić repertuar, kupić bilety na przedstawienie i zobaczyć operę od środka.
Najtańsze bilety znajdziecie już za 40 AUD.

sydney-opera

Botanic Garden

Jeśli zwiedzacie operę, to zaraz obok znajdziecie przepiękne ogrody, które uraczą was odrobiną cienia i spokoju. A jeśli lubicie towarzystwo ptaków, z pewnością się nie zawiedziecie. Tu jest również miejsce, gdzie (uwaga panie!) z pewnością będziecie mogły nacieszyć oczy trenującymi sportowcami. Wiadomo, że jak jest gorąco, trenuje się bez koszulki! 😉 . Wejście darmowe.

sydney-gardens

Harbour Bridge

Słynny most, którego nie sposób nie zauważyć będąc w centrum miasta. Jeśli tylko macie ochotę, to możecie wspiąć się na jego szczyt. Trochę to kosztowne i trwa około 3h, ale widoki są podobno niesamowite. Jeśli nie chcecie wydawać $$$, tańszą opcją jest wejście na punkt widokowy przy moście (ok. $20).

sydney-most

The Sydney Tower Eye

To wieża, która góruje nad centrum miasta. Czasem niestety ginie z oczu w labiryncie drapaczy chmur. Na wieżę można wjechać i podziwiać miasto z tarasu widokowego lub zafundować sobie spacer w chmurach, czyli tzw. skywalk (ok. 45min).

Darling Harbour

Darling Harbour to przystań w samym centrum miasta. Dość turystyczna, z licznymi restauracjami, kawiarniami i pięknym deptakiem nad samym oceanem. Co ważniejsze, znajdziecie tu kilka bardzo interesujących atrakcji, m.in.: See Life Sydney Aquarium, Wild Life Sydney Zoo (tak, tu zobaczysz koale) i muzeum Madame Tussaunds. Każda z nich to około 90 minut zwiedzania. Bilety warto zakupić wcześniej przez internet (trochę taniej), lub zakupić bilet łączony na wszystkie lub kilka atrakcji.

sydney-motyl

The Rocks

To najstarsza dzielnica Sydney. Spora ilość restauracji, pięknych budynków. Znajduje się jakieś 5-10 minut od budynku opery.

sydney-rocks

Poza centrum

Toronga Zoo

To chyba jedno z większych zoo o jakich czytałam. Nie daliśmy rady niestety do niego dotrzeć, ale jest to przynajmniej powód do powrotu. Na zoo przeznaczcie sobie kilka dobrych godzin. Na miejsce w bardzo łatwy sposób dotrzecie promem z centrum. Jeśli tak jak my, nie macie tyle czasu na zwiedzenie zoo, polecamy wspomniane wcześniej Wild Life Sydney Zoo, gdzie zobaczycie koale i inne najważniejsze zwierzęta Australii.

Manly

Manly, to dzielnica, do której dotrzecie promem z centrum (ok. $8 w jedną stronę). Znajdziecie tu muzea, piękne plaże i sporo tras do chodzenia. Na spokojne zwiedzanie przeznaczcie sobie przynajmniej pół dnia. Jeśli chcecie korzystać z plaży, nie zatrzymujcie się przy tej największej, idzie kawałek dalej w prawo szlakiem. Traficie na kameralną plaże z ciepłym popołudniowym słońcem, w bliskości przebieralni i prysznica. Spacer po okolicznym parku to fajna opcja, dla tych, którzy chcą zobaczyć również kilka jaszczurek. Polecamy powrót do centrum wieczornym promem, gdzie turystów nie ma już tak wielu, a podświetloną operę i most można podziwiać od strony wody.

sydney-manly

sydney-opera-manly

Jeśli ktoś lubi atrakcje z większą ilością adrenaliny, może warto przejść się do Manly Sealife Sanctuary. Tu możesz popływać w towarzystwie rekinów ($168).

Bondi Beach

To najpopularniejsza plaża w Sydney. Wielka, z ogromną ilością surferów i plażowiczów, zwłaszcza w słoneczne dni. Stąd można również przejść się na spacer wzdłuż wybrzeża, co oczywiście polecamy.

sydney-bondi

Blue Mountains

To już całodniowa wycieczka w naturę poza Sydney. Blue Mountains to w skrócie: góry, przyroda i widoki. Dotrzecie tu pociągiem lub autem.
Naszą wycieczkę do Blue Mountains i przydatne informacje znajdziecie w tym poście -> KLIK. 

Jeśli należycie do turystów lubiących spacery i poznawanie przyrody, Sydney was nie zawiedzie. Naprawdę sporo tras do wędrowania, głownie wzdłuż wybrzeża, gdzie możecie zrobić sobie przerwy na plażowanie. Podrzucamy stronę, z której my korzystaliśmy przy planowaniu naszych spacerów: Sydney Coast Walks.

Dobrej zabawy! 🙂

P.S. Naszą relację z podbijania Sydney znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj. A tutaj wersja wideo 🙂

You Might Also Like